Spousta lidí ví nebo už slyšela o tajemném mačkání nějakých bodů na těle. Méně lidí už to na vlastní kůži zkusilo a ještě méně to používá, když je třeba.
A je to velká škoda. Reflexní terapie vás dokáže vysekat z mnoha zdravotních nepříjemností a ještě k tomu s lehkostí, bez chemie, bez nežádoucích vedlejších následků, poměrně rychle a zadarmo. Však je to také metoda, kterou se léčilo už ve starověkém Egyptě.
Každý orgán, kloub, nerv či zub je energeticky spojen se svým místem na noze nebo na ruce. Já si toto propojení představuji jako by byla na orgán napojena hadička od trychtýře a nálevka umístěna na povrch nohy nebo ruky. Mačkáním posíláme přes trychtýř potřebnou energii do orgánu nebo přebytečnou energii ven. Ani hodně ani málo energie není dobře. Pouze AKORÁT energie je dobře.
Já jsem se o této terapii dozvěděla už někdy v 90. letech, ale v té době jsem měla hodně jiných zájmů a informace jsem nevyužila. Informace však nelenila a přišla podruhé a já už poslechla. Nakoupila jsem knihy, přihlásila se na kurz a do školy reflexní terapie a už jsem byla lapená.
DOSTUPNOST: Tento způsob léčení a samoléčení je velmi dostupný. Mačkám si nožky při televizi, při čtení a některé body, které si mačkám na ruce, si mohu mačkat přes den v podstatě kdykoli – v práci, při poradě, při cestování v autobuse, při telefonování,… Nemusím nikam docházet nebo se podřizovat času jiného člověka, ale mačkám podle svého času. Nejsem na nikom závislá.
POHODLNOST: Plošky si mačkám v klidu a pohodlí. Nemačkám se v těsných kalhotách či „hodobóžové“ sukni, ale vezmu si kraťasy nebo tepláky a už jedu. Klidně si vlezu na gauč nebo na zem, dám chodidlo na stehno a v klidu si nožku „opracovávám“.
MÁM TO ZADARMO: Ano, nic mě to nestojí, jen trochu času.
Vezměte si třeba, kolik ušetříte, když nedostanete běžnou chřipku. Prášky – cca 200 Kč a když jdete na nemocenskou, pak si dopočítejte propad svého příjmu. Nebo jsou nemocné vaše děti a vy si musíte vzít paragraf. No a zase stačí trochu odčítání a máte sumu, kolik vás stojí chřipka.
Někdo chřipku přechází, nadopuje se reklamními pilulkami a stále chodí do práce. Zpočátku to jde všelijak, může si třeba vzít práci domů, ale každá práce nejde dělat z domova. Pak se do nemoci vejde víkend. Ležíte doma bez energie, pijete horké čaje a v pondělí jdete nanovo do práce. Už je vám lépe. Ale vaše tělo vám to jednou spočítá.
RYCHLOST: Rychlost úlevy je překvapivá. Zase si ale nepředstavujte, že když vás bolí 10 let záda, tak po jednom mačkání se uzdravíte. To tedy opravdu ne. Když zase vezmu banální chřipku, pak je dobré mačkat body už při náznaku nastydnutí. Okamžitě najedu své „protichřipkové body“ a nic horšího se nevyklube. Každý už svoje příznaky zná. Někdo je unavený, jiného bolí záda, někdo se začne třást zimou, jiný kašle, spustí se mu rýma,… V tomto ohledu jsme už zkušení diagnostici.
ÚČINNOST: Zrovna nedávno mě bolely oči a slzely mi. Ráno jsem je měla slepené. Začala jsem mačkat plošky očí na nohou a za 2 dny bylo po slzení a bolení. V mačkání jsem pokračovala i přes to, že jsem byla bez potíží. Vyplatilo se to. Oči jsou v pohodě a já netrávila čas v čekárně u očaře a nemusela jsem si kapat do očí. Nemačkala jsem pořád a pravidelně, ale když jsem měla čas a vzpomněla si. A přeci to zafungovalo.
BEZ CHEMIE: Někdy si k reflexní terapii přidám čaje z mnou nasbíraných bylinek a nemá to chybu. Ale není to podmínka. Jde to i „na sucho“. Některé potíže se prostě dají doladit bylinkami či stravou a některé ne. To záleží, jestli svoje bylinky máte a jestli je také snášíte.
Chemie je pro mě také očkování. Teď mám na mysli konkrétně očkování proti chřipce. Podle mě je to velký nesmysl a velký byznys. Nechci do sebe cpát (třeba i preventivně) nějaké podivné chemikálie, které mohou mít vedlejší účinky. Tak to také nedělám.
SPOLÉHÁM NA SEBE, NE NA JINÉ: To je pro mě hodně důležité. Vím, co se sebou dělám a i když jsem zpočátku byla svůj vlastní pokusný králík, stále jsem byla spokojenější se svým postupem, než s „pilulkovým léčením“. Dnes vidíme, že mnozí lékaři nemají na pacienta tolik času, kolik by si přáli mít a tak to podle toho vypadá. Nedávno jsem se dokonce setkala s tím, že můj otec byl objednaný na určitý čas ke kardiologovi a ten ho vzal bez jakékoli omluvy až za 4 hodiny. Jakoby se nechumelilo. Pokud to tedy jde, spoléhám na přírodu, reflexní terapii a sebe.
PRKOTINY ŘEŠÍM SAMA: Ano prkotiny řeším sama, ale na zlomenou ruku je i reflexní terapie krátká. To je ale v pořádku. Proto máme chirurgie. Lékaře nezatěžuji banálními věcmi. Když to budeme dělat takto všichni, pak i oni budou mít čas na kvalitní práci. To jim velmi přeji.
No a když budeme účinně řešit svoje prkotiny, pak se zpravidla nestane, že ve zdravém organismu „vybují“ rakovina. Ve zdravém a čistém těle tam prostě nebude. Nebude se jí tam dařit. To je má filosofie.
Určitě bych našla i jiné důvody, ale mě to stačí takto. I polovina argumentů by mi stačila a šla bych do toho.
…..opravdu není pro každého. Hned Vám vysvětlím proč.
Nepoužívejte reflexní terapii:
1……pokud máte transplantovaný orgán. V tu chvíli berete léky, které potlačují imunitu, aby váš organismus nezačal bojovat proti transplantovanému orgánu. Reflexní terapie totiž imunitu zvyšuje. Je lepší mít transplantovanou ledvinu a brát „prášky“, než vyléčenou chřipku bez ledviny. Takže v tomto případu bych ROZHODNĚ poslouchala ošetřující lékaře a nedělala reflexní terapii.
2…… pokud to stav vaší nožky a pokožky neumožňuje – např. máte velmi těžký ekzém na noze, pak se raději pokožky příliš nedotýkejte.
3…… pokud jste těhotná a začala byste ovlivňovat pohlavní sféru.
4…… pokud máte žlučníkový záchvat. Pak nemačkejte bod žlučníku na pravé straně, ale na levé noze pouze hlaďte. ( o tom potom)
5…… pokud ten, komu mačkáte nožku, to nechce. Nejde působit na někoho, kdo s tím nesouhlasí.
Vidíte, že těch zákazů mnoho není.
Pro koho reflexní terapie je?
Pro všechny ostatní.
Pokud mačkáte plošky sami sobě, vnímejte, kde vás co bolí, pište si, kdy jste si tuto bolest objevili, jakému orgánu odpovídá, jak moc vás bolí (dejte si škálu např. 1 – 10. 10 je nejvíc). Mačkejte si plošky tak, abyste příliš netrpěli. Záleží na tom, kde máte práh bolesti.
Pokud mačkáte plošky druhé osobě, pak si také zapisujte, co jste zjistili.
Když jste se tedy diagnostikovali a svá zjištění zapsali, zapisujte si i mačkání nožek v dalších dnech. Zeptejte se, zda se něco změnilo – k lepšímu i horšímu. Některé projevy těla po reflexní terapii mohou někoho vylekat, protože se stav může zhoršit. Ale to je jen důkaz, že tělo reaguje a někdy to špatné musí z těla jako první a rychle. Posuďte sami, zda pokračovat nebo kdy pokračovat.
Píše se, že reflexní terapií nemůžete ublížit.
Já bych jen dodala citlivou a dobře mířenou reflexní terapií. Nemá smysl mačkat nohu sobě či druhému tak, že zkolabujeme bolestí nebo si vymačkáme do nohy 2 cm důlek. O to opravdu nejde. Takže s mírou.
Čím?
Jak?
Nejlépe se mačká palcem, ale některé plošky zase mačkám ostatními prsty. Ideální je, když máte protitlak z ostatních prstů. Tím máte větší sílu a neunavíte si mačkající prst tak brzy.
Když je nějaký orgán v zánětu či je dost bolestivý, používám HLAZENÍ. Bříškem palce hladím příslušnou reflexní plošku na noze. Chvilkami malinko přitlačím, ale nic, co by nešlo vydržet.
Pokud do orgánu potřebuji poslat více energie, mačkám špičkou palce – STIMULAČNĚ – palec jde kolmo na mačkanou plošku. Zatlačte palcem na bod a asi 2 sekundy vydržte. Pak přítlak uvolněte, ale neodtahujte palec od mačkaného bodu. Vydržte také asi 2 sekundy a pak zase přitlačte. Při tomto způsobu mačkání se nebojte přitlačit. Chybou je mačkat šikmo. Není to totiž tak účinné a mačkáte tak větší plochu než při kolmém mačkání. Prostě hůř zacílíte na příslušnou plošku.
Ještě jeden způsob mačkání používám. Je to takový speciální hmat u horních lymfatických uzlin. Lymfatické uzliny jsou mezi prsty. Přesněji řečeno na „plovacích blánách“. Vím, že blány nemáme, ale představte si, že ano. Tak palcem a ukazováčkem je vyštipujte směrem vzhůru. Tento hmat můžete dělat i na rukách po cestě do práce, při čtení, při poradách, v kině,… no prostě kdekoli.
Kolikrát?
Některé plošky můžete mačkat v podstatě neomezeně – jak vám to dovolí stav nohy a stav mačkajícího prstu. Např. oko, ucho, mandle,…
Jiné plošky (např. játra, ledviny, štítná žláza,…) naopak nesmíte mačkat neomezeně. Platí zde, že mačkáme několikrát denně +- 20 zmáčknutí. Je to proto, že bychom mohli příslušný orgán „nadopovat“ energií a organismus by na to zareagoval velkou nevolností. Jedná se především o životně důležité orgány a ty přece nechceme proti sobě rozdráždit. :-)) Stačí je vícekrát denně trochu pošťouchnout. Jen trochu jim pomoct. Ony jsou velmi šikovné a se zbytkem si poradí