Šárka Zemnaová

Jmenuji se Šárka Zemanová.

Jsem 68 ročník. Skoro celý svůj pracovní život jsem byla zaměstnaná. Tedy až do roku 2013. Tehdy přišla reorganizace ve firmě, kde jsem pracovala a jednoho dne mě vyhodili. Ulevilo se mi. Už delší dobu jsem tam nebyla spokojená a byla jsem v podstatě ráda, že to udělal někdo za mě.

Pak tedy nutně přišla otázka CO DÁL. Jediné, co jsem věděla bylo, že už nechci být zaměstnaná, že už nechci dělat nesmyslné reporty, které nikdo nečte, že už nechci poslouchat kraviny na poradách, že nechci, aby mě někdo hodnotil a nutil se nějak měnit k jejich obrazu, že už mi to prostě nedává smysl. Už ne !!

Ale nevěděla jsem co dělat.

A pak přišla moje kamarádka a řekla mi: tak se zkus sama sebe zeptat, co nechceš a ono ti z toho vyjde, co chceš. A pozoruj svoje emoce. Udělala jsem si čas a začala jsem s otázkami typu: chci zase pracovat v nějaké firmě? A čekala jsem na emoci. Přišla vzápětí. Otřásla jsem se odporem. A tak jsem se ptala dál. Vyšlo mi z toho, že chci dělat sama na sebe, mít pro sebe čas, čas na svou rodinu, koníčky, na přírodu … že už nechci dovolit sama sobě utrácet nesmyslně svůj čas.

Ale stále to nebylo nic konkrétního. Začala jsem pracovat v obchodních firmách, kde jsem získala úžasné zkušenosti.

A pak to přišlo. V lednu 2016, po 3 letech, přišel NÁPAD!!!!

Nápad na reflexologické ponožky, které jsou zaměřené na jednotlivé neduhy či na orgány.

Nastalo období vymýšlení v mojí hlavě, potom jsem se svěřila svým dcerám a kamarádkám a těm se nápad líbil, tak jsem se do toho sama pustila.

Trvalo mi docela dlouho, než jsem se rozhoupala k nějaké akci. Myslím akci, za kterou bych musela utratit naše peníze. Takže jsem pořád dokola o svém nápadu jen mluvila a mluvila. Až mi jedna kamarádka řekla, že když to nezkusím, tak to udělá někdo jiný a já ostrouhám.

To byl TEN impulz, který mě vykopal z mojí opatrnosti a výmluv a já jsem začala svůj plán rozvíjet.

  • Sešla jsem se s právníky a svůj nápad si dala ochránit.
  • Kontaktovala jsem nápaditou grafičku, která mi zpracovala logo.
  • Oslovila jsem schopného manažera společnosti, která vyrábí české ponožky a ten mi pomohl nejen s výrobou, ale také s mnoha užitečnými radami.
  • Spolupracuji s mladým a šikovným ajťákem, který zapracoval na webových stránkách.

Nápad v podstatě vyšel z toho, co velmi miluji a čemu věřím. A to je REFLEXNÍ TERAPIE. Zabývám se jí už řadu let. Nejprve jako čtenářka, pak jsem absolvovala kurzy a začala tuto metodu používat pro sebe, svou rodinu a známé. Přesvědčila jsem sebe i své známé léčením chřipky, bolestí v uších, zánětech močáku, růží v noze, … o účinnosti této metody a pokud jí používají, tak si dokáží pomoct sami a docela rychle.

Nemám zkušenosti s vážnými nemocemi jako je např. rakovina a ani nezrazuji nikoho od návštěv lékařů nebo porušování stanovené léčby, ale na druhou stranu říkám …… ZKUSTE TO. Vždyť to nic není. Naopak, je to docela zábavné.  Jde jen o to nebýt líný a začít makat. Vzít svoje zdraví do svých rukou a nespoléhat slepě na pomoc zvenčí.

Zkuste to tedy se mnou a mými ponožkami!!

Vaše

Šárka Zemanová